Niedziela 14.04.19

• Dzisiaj po 2 Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci kl. II. O godz. 14.20 droga krzyżowa o 15.00 gorzkie żale, składka na kwiaty do Bożego Grobu i Msza św.
  • Nabożeństwa wieczorne w W. Czwartek i w W. Piątek będą o 18.00, a w W. Sobotę będą o g. 19.00.
  • W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły. Jest to dzień męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Po zakończeniu liturgii rozpoczniemy adorację Pana Jezusa w grobie. Bardzo proszę strażaków, by strzegli grobu Zbawiciela. Wszystkich zapraszam do adoracji, aby podziękować Chrystusowi za łaskę zbawienia.  Adoracja będzie, podobnie jak w ubiegłym roku,  w piątek do g. 24.00 i sobotę od g. 7.00 do 16.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Plan nabożeństw i adoracji wywieszony jest w gablocie. Jest też podany na stronie internetowej. Podczas adoracji, będzie można korzystać z przygotowanych tekstów rozważań i pieśni, ale ostatnie 15 min. w każdej godzinie zostawiamy na modlitwę indywidualną w ciszy.
  • W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na świąteczny stół będzie o godzinie 00, oraz o 13.00  przed kościołem.
  • Radę Parafialną, proszę o przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego w środę po Mszy św.
  • W środę po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.
  • Bóg zapłać p. Danucie Stolarz i p. Halinie Dzierwa za wysprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, oraz ofiarę 200 zł na kościół. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie p. Renatę Stec i p. Bożenę Jończyk.

ŚWIĘTE   TRIDUUM   PASCHALNE 2019:

1. WIELKI CZWARTEK

18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej.

• Przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy
  • Adoracja do 21.00

1. WIELKI PIĄTEK

/Kościół otwarty przez cały dzień na prywatną adorację./

15.00 – KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

18.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

Przeniesienie Pana Jezusa do grobu

20.00 GORZKIE ŻALE

Adoracja do godz. 24.00.

Na adorację przychodzą wierni z rejonów:

21.00 – od kościelnego rejon III i IV od Brzeźnicy

22.00 – Łysa Góra, Skotnia i Żory

23.00 – od Trzebola rejon I i II k/ kościoła w górę

Rozważania i śpiewy przez 45 min. –  pozostawić 15 min ciszy na prywatną modlitwę.

1. WIELKA SOBOTA

adoracja od 7.00 do 16.00

• O godz. 9.00 – kl. VI i I Róża Kobiet
  • O godz. 10.00 – kl. V i II Róża Kobiet
  • O godz. 11.00 – kl. IV /święcenie pokarmów/
  • O godz. 13.00 – kl. III /poświęcenie pokarmów/
  • W późniejszych godzinach – do 16.00: VII, kl. VIII, młodzież po SP i wszyscy, którzy nie mieli jeszcze okazji adorować Pana Jezusa w grobie.

19.00 MSZA ŚW. WIGILII PASCHALNEJ /przynosimy świece/

WIELKANOC

• 6.00 REZUREKCJA zapraszam orkiestrę, strażaków, do niesienia feretronów, chorągwi, światła i wszystkich, byśmy razem mogli ogłosić światu Zmartwychwstanie Chrystusa
  • Druga Msza św. o 10.30.

Ogłoszenie w sprawie zbiórki na inwestycje.

• W ubiegłe lata wiosną zbieraliśmy składkę inwestycyjną „na zeszyt”, przekazywany od jednej rodziny do drugiej. Ponieważ były protesty parafian, że nie zachowujemy RODO, postanowiliśmy, na ostatniej Radzie Parafialnej, zmienić sposób zbiórki. W ostatnią niedzielę zaczynając od tego miesiąca, czyli 28 kwietnia, przed kościołem przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary w kopertach. Koperty proszę podpisać, mogą być podpisane w środku. Tak, jak już było ogłaszane, chcemy zakupić jedną działkę i wymienić inne, byśmy ziemię mieli w Jaśkowicach, a nie w Paszkówce. Za 5, 10, czy 20 lat, jeśli ziemia będzie nam potrzebna, to właśnie tutaj, ale wtedy może już być zagospodarowana przez kogoś innego. Starajcie się więc, w miarę swoich możliwości, wspomóc tę inicjatywę.